Hemen her kadın için kusursuz bir bedene ve vücut hattına sahip olmak önem arz eder. Tam olarak bu sebepten dolayı günümüzde güzellik, estetik ve bakım konusunda geliştirilmiş pek çok özel tedavi yöntemi bulunuyor olmasının yanı sıra özellikle teknolojik imkanları ve ekipmanların eşlik ettiği güzellik uygulamaları daha çok önem kazanmıştır. Bu uygulamalar kapsamında ön plana çıkan ve son dönemde oldukça ilgi gören Venus Legachy uygulaması vücut hattı ve cildin geri kalan bölümünde benzersiz sonuçların alınabilmesine imkan tanımaktadır.

Venus Legacy vücudun hemen her bölgesinde etkili bir zayıflama ve incelme sağlar. Özellikle yüz ve selülit bölgelerinde oluşan kusurların kullanılabilmesi adına son derece işlevsel bir çözüm önerisi sunan uygulama ameliyatsız gerçekleşiyor olduğundan, pek çok avantajın da elde edilmesini sağlar. Özellikle cerrahi müdahalenin getirebileceği tüm olumsuzluklardan kaçınılması konusunda büyük bir imkan alanı açan Venus Legacy uygulaması bölgesel incelme konusunda devasa etkiler göstermektedir. Venus Legacy nedir? 

Venus Legacy Nedir? 

Estetik işlemlerde kullanılmak üzere özel olarak dizayn edilmiş birden fazla cihazın ortak bir teknoloji ile sunuluyor olmasıdır. Uygulamada kullanılan son teknolojik cihaz, Multi Polar RF ve Manyetik Plus cihazlarının teknolojik getirileriyle VariPulse teknolojisinin birlikte özel olarak kullanıldığı cihaza Venus Legacy denmektedir. Bu teknoloji kapsamında yapılan uygulamada herhangi bir ağrı, sızı ya da acı hissedilmeden masaj formunda ısı cilt yüzeyine uygulanır.

En genel anlamıyla Venus Legacy, yüz, vücut, boyun, selülit bölgesi ve benzeri pek çok alanda herhangi bir cerrahi müdahale olmadan sıkılaştırma ve toparlama işlemlerinin yapılmasını sağlayan yeni ve komplike son teknolojik estetik uygulama aracıdır. FDA onaylı tek cihaz olan Venus Legacy, non infaziv vakumlu radyo frekans uygulanması şeklinde bir çalışma prensibine sahiptir. Bu teknolojik imkan ile cihaz, bölgesel zayıflama konusunda kısa sürede etkili çözümler üretebilmektedir.

Venus Legacy Ne İşe Yarar? 

Venus Legacy yaptıranlar tarafından yapılan yorumlar neredeyse tamamen olumlu yönde olmakla birlikte bu işlemi kullananlar kısa sürede olumlu sonuçlar almalarından dolayı bu yeni ve teknolojik uygulamayı hemen herkese önermektedir. Bu kapsamda Venus Legacy uygulaması ne işe yarar? Sorusuna verilebilecek olası yanıtlar şu şekildedir:

 • Cilt sıkılaştırması sağlar ve bölgesel olarak zayıflama konusunda çözüm üretir.
 • Selülitlerin azaltılmasını sağlamakla birlikte kırışıklıkları hafifletir.
 • Bölgesel daralma ve yağ hücrelerin küçülmesini sağlar.
 • Karın ve basen bölgesinde 2 bedene kadar incelme vadeder.
 • Yukarı kalkmış ve hoş görünen popo ve kalça yapısını oluşmasını sağlar.

Gibi pek çok konuda cildin sıkılaşması ve daha hoş bir görünüm elde etmesi adına uygulama kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Venus Legacy Nasıl Uygulanır?

Kırışıklıkların giderilmesi, cildin sıkılaştırılması adına multi-polar radyo frekans tekniğini kullanan Venus Legacy, vücutta normal iyileşme sürecini hızlandırarak tepki oluşmasını sağlar. İlk seans itibariyle cilt bölgesinde sıkılaşma ve selülit oluşumlarının yok olması konusunda gözle görünür çözüm önerilerin sunan uygulama, ağrı ve sızı olmadan sonuçlandırılır.

Uygulama ile amaçlanan temel durum, yağ hücrelerinin tamamen yok edilmesi olmadığından, yağ hücreleri daraltılarak küçültülür. Aynı zamanda elastin kolajenlerin de tetiklenmesini sağlayan cihaz, cilt sarkıklarının önlenmesi konusunda son derece kritik bir işleve sahip olan kolajenlerin sarkmış ve kırışmış dokuları toparlamasını sağlar. Uygulama genel hatlarıyla bu şekilde sonlandırılıyor olmakla birlikte sağladığı etki ise görüleceği üzere her ne kadar radyo frekans yöntemi kullanılıyor olsa da tamamen doğaldır. Venus Legacy yaptıranlar bu kapsamda uygulamanın tamamen ağrısız ve sızısız olduğunu onaylamıştır.

Venus Legacy Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vücut ve yüz ya da boyun bölgesinde kullanılması oldukça uygun olan Venus Legacy uygulamasının yapılabildiği bölgeler şu şekildedir:

 • Yüz bölgesi
 • Boyun
 • Dekolte bölgesi
 • Bacaklar
 • Selülit bölgesi
 • Popo bölgesi
 • Kol bölgesi
 • Karın, bel ve basen bölümleri
 • Sırt bölgesi

Venus Legacy Selülit Tedavisi 

Selülit tedavisi konusunda da benzersiz bir çözüm önerisi sunan Venus Legacy yöntemi ile selülit bölgesinde yağ oluşumunun azalması adına temel olarak amaçlanan cildin harekete geçirilmesidir. Bu kapsamda özel başlıklara sahip olan cihaz, selülit bölgesinde özel olarak etkide bulunarak bölgede bulunan yağ hücrelerinin daralarak küçülmesini sağlar. Böylelikle yağ oluşumunun ortaya çıktığı tabakalarda ilk uygulama kapsamında gözle görülür olumlu etkiler alınır.

Cilt üzerinden yatıştırıcı ve terapi uygulayıcı özel bir tekniği bulunan Venus Legacy cihazı cilt onarımı tamamen ısı mahiyetine sahip uyarıcı tepkimeler aracılığıyla yapar. Bu kapsamda cildin maruz kaldığı multi-polar radyo frekansı, manyetik titreşimli alanları kullanarak masaj hissi ile estetik tedavinin birlikte elde edilebilmesini sağlar.

Venus Legacy Avantaları Nelerdir? 

Venus Legacy avantajları genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Bir seans 30 dakikadan az sürer ve iyileşme süreci için beklemeye gerek duyulmaz.
 • Hasta anında gündelik yaşantısına devam edebilmektedir.
 • Ameliyatsız bir uygulama olduğundan herhangi bir iz, leke ya da benzeri bir oluşum gerçekleşmez.
 • Kısa sürede uygulanabilmektedir.
 • Acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Uygulama esnasında acı, sızı ya da ağrı hissedilmez.
 • Kişiye özel olarak yapılan analizler ile uygulandığından tüm vücut kapsamında uygulanabilmesinde herhangi bir engel yoktur.
 • Doku toparlanmasını ve sıkılaştırılmasını destekler, dolayısıyla uygulamanın yapıldığı bölgede kısa sürede yüksek düzeyde sıkılaşma ve gerginlik oluşur.
 • Cildin ve uygulamanın yapıldığı bölgenin genç, dinamik ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Venus Legacy Kaç Seansta Sonuç Verir?

Uygulamanın yapılacağı bölgeye ve diğer şartlara göre değişkenlik gösteriyor olmakla birlikte Venus Legacy ilk seans itibariyle gözle görülür sonuçların elde edilebilmesini sağlar. Bunula birlikte 8 ya da 10 seans aralığı çoğunlukla ideal olarak belirlenebilen aralıktır.

 

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.