Cryolipolysis, yani Soğuk Lipoliz yöntemi ile cerrahi bir müdahale olmadan, ağrısız, ilaçsız ve tek seansta istenmeyen bölgelerdeki yağlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün. Soğuk lipolizde cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden kusursuz bir kontrolle -10 C dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine sebep olmaktadır. Apoptozis yani programlanmış hücre ölümü, yağ hücrelerinin geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelmektedir. Ölü yağ hücreleri kan ve lenf dolaşımı yoluyla vücuttan atılarak, zaman içerisinde yağ tabakasında önemli bir miktarda yaklaşık %20-40 oranında azalma ve 4 -12 santimetreye kadar da incelme sağlanması mümkün olabilmektedir.

Hangi Kişiler En Uygun Adaydır?

⦁ Bölgesel yağlarını diyet ve egzersiz ile yok edemeyen kişilerdenseniz
⦁ Yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız,
⦁ İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahaleyi hiç düşünmüyorsanız,
⦁ Böyle bir tedavi için birkaç saatten fazla zaman ayırmak istemiyorsanız,
⦁ Cerrahi bir müdahale yaptırıp daha sonra günlük yaşamınıza dönmek için günlerce iyileşmeyi beklemek istemiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız soguk lipoliz tam size göre

Soğuk Lipoliz uygulamasında acı hissedilir mi?

Ağrısızdır. Nadiren bazı kişilerde soğuğa bağlı hafif rahatsızlık olabilir. Konforlu bir işlemdir, anestezi, ağrı kesici gerektirmez. Hastalar işlem boyunca diledikleri şeyle meşgul olabilirler.

İşlem ne kadar sürer?

Uygulanan her bir bölge için 60 dk dır, aynı seansta farklı bölgelere uygulama yapılabilir

Uygulama Sonrasında Neler Yaşanır?

Soğuk lipoliz son derece keyifli bir işlem olup kişi normal yaşamına uygulama sonrasında dönebilmektedir.Uygulamadan sonra bölgede en fazla birkaç saat sürede geçen hafif bir kızarıklık olmaktadır. Nadiren cihazın vakum etkisine bağlı olarak hafif bir morarma, şişkinlik ve uyuşma olabilir. Bunlarda 3-5 günde içinde geçecektir.

Etkisi ne zaman görülür?

Uygulamadan sonraki 3-4 hafta içinde gözle görülür sonuçlar belli olmaya başlar. Uygulama bölgesinde ölü yağ hücrelerinin temizlenme süreci 3 ay daha devam edeceğinden 90 günün sonunda maksimum etki alınır.

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.