Lipolitik Mezoterapi Nedir?

Lipolitik Mezoterapi fazla kilolardan, bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulmak için aktif madde ve ilaçların enjeksiyon halinde tedavi edilecek bölgeye verilme işlemidir.

Uluslar arası platformda son 10 yıldır kullanılan bir tedavi yöntemidir. Uygun hasta seçildiğinde liposuctiona yakın sonuçlar alınır. Bu amaçla genel olarak phosphatidyilcholine ve deoxicolat aktif maddelerini içeren mezoterapi ürünleri kullanılır.

Lipolitik Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Lipolitik Mezoterapi vücuttaki yağ kitlesinin en çok olduğu yerlere uygulanmakta: karın, mide, popo, popo üstü, bel her iki yan tarafı, basen, bacak ve diz içleri, iç çamaşırdan taşan kısımlar, kol ve gıdıdaki(çene altı) hafif fazlalıklar.

Lipolitik Mezoterapi etki mekanizması?

Lipolitik Mezoterapi etkisini yağ hücresinin zarının geçirgenliğini artırarak gösterir ve böylece yağların hücre dışına çıkışını kolaylaştırır. Bu durum yağ içeriğinin dışarıya çıkartılması ve hücreyi normal boyutuna getirdiği gibi yağ hücrelerinin tamamen deforme olmasına olanak tanır.

Lipolitik Mezoterapi işlemi nasıl yapılır?

Mezoterpi ürünleri lipoliz işleminde tedavi edilecek bölge işaretlenerek ne kadar ürün kullanılması gerektiği hesaplanır sonrasında çok ince iğnelerle direk olarak yağlı dokuya 1-2 cm aralıklarla enjekte edilir. İşlem ağrılı değildir. Tedaviden beklenen sonuca göre 1 hafta, 15 gün veya 1 ay sonra işlem tekrar edilir. Seans sayısı ne kadar bir incelme planlandığına göre değişir. Yapılan bu işlem kişinin sosyal yaşantısı etkilemez.

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.