İple Askılama – İple Yüz Germe Kimlere Yapılır ?

Ameliyatsız yüz germe, yüz germe ameliyatı olmak istemeyen, anestezi almak istemeyen, ameliyatın yan etkilerinden çekinen ve de iyileşme dönemi yaşamak istemeyen hastalara uygulanılan bir yöntemdir. Özellikle cildinde aşırı derecede sarkması olmayan ve cildinin daha gergin olmasını isteyen 30 -65 yaş arasındaki hastalara uygulanmaktadır. Askılama işlemindeki asıl amaç yüz ve boyun boyun bölgesindeki sarkmaların düzeltilerek hastanın daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlamaktır. Aynı zamanda daha genç hastalarda kaş kaldırma amacıyla ve nazolabial bölgedeki çukurlarda dolgu benzeri etki yaratmak içinde kullanılır. Kırışıklıkları düzeltmede de oldukça iyi bir yöntemdir.

İple Askılama Estetiği Hangi Alanlarda Kullanılır?

⦁ Sarkmış yüzün, yanakların toparlanmasında
⦁ Boyun sarkmalarının giderilmesinde
⦁ Çene çevresinde
⦁ Ağız çevresi çizgileri ve kırışıklıkları
⦁ Kaş kaldırmada
⦁ Alın, kaş arası, göz çevresi kırışıklıkların giderilmesinde
⦁ Burun yanak dudak arası çizgilerin hafifletilmesinde
⦁ Karın, kol sarkması gibi bazı durumlarda da kullanılabilmektedir.

İple Askılama İple Yüz Estetiğinin Etki Mekanizması Nedir?

Cilt altına yerleştirilen ipler dokunun yara iyileştirme özelliğini tetikler, iplerin dokuda yaptığı stimulasyon, ipliklerin yarattığı doku desteği ve askılama sayesinde sonuç görülür. Bu sayede hem ciltte bir yenilenme olur ve cilt kalitesi artar hem de asıl amaç olan sarkmadaki düzelme sağlanır.

İple Yüz Germe Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Uygulama kremle uyuşturarak ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Sarkmanın ya da yapılacak uygulamanın çeşidine göre uygun ipler seçilir ve cilt altına yerleştirilir. Uygulama son derece basittir, hasta hemen normal hayatına dönebilir. İple askılama işlemi yapılacak işlem türüne bağlı olarak ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.
Farklı endikasyonlarda farklı ipler kullanılmaktadır.

İple Yüz Germede İyileşme Süreci

Hastalar iple askılama sonrasında hemen normal hayatına devam eder. İğne yerlerinde hafif şişlik, bazende küçük morarmalar olabilir. Hastalar yüz bölgesine buz uygulaması yapabilirler.
Sonrasında hastaların yüzlerini aşırı hareket ettirmeleri ve baskıyla ovuşturmaları yasaklanır. Hastalara kısa süreli antibiyotik tedavisi önerilir.

İple Yüz Germede Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

İple yapılan yüz gençleştirme uygulamalarında sonuç hemen o anda belli olur. Yüz yapılanmaya devam eder 3-4 haftada daha net sonuçlar alınmaya başlanır, 3 ayda etki tam olarak görülür.

İple Askılama Fiyatları Nelerdir?

İple yüz askılama ücretleri tamamen yapılacak işleme bağlı olarak değişmektedir. Sabit bir fiyatı yoktur. Hastanın durumuna göre kullanılacak, tercih edilecek ip çeşidine, ip sayısına, uygulama tipine göre değişmektedir.

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.