Yaşa veya yapıya bağlı gözaltlarının koyu ve çökük gözükmesi kişilerin olduğundan daha yorgun, uykusuz, yaşlı gözükmesine ve sağlıksız bir yüz ifadesine neden olur. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresinin aydınlık ve sağlıklı görünmesini sağladığı gibi morluklar, çizgiler, halkalanmaların da güvenli bir şekilde düzeltilmesini sağlar. Genel olarak göz altı çöküklüğü ve morluğu olan kişilere uygulanır.

Gözaltı ışık dolgusu nedir?

Işık dolgusu esas olarak içeriği hyalüronik asit olan cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren, bu bölge için üretilmiş özel bir dolgu maddesidir . Diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta ışık dolgunun içeriğidir. Bu içerik hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır. Amino asitler, vitamin ve mineraller hücre korunması için yeniden yapılanmaya yardımcı olur.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu diğer dolgular gibi deri altına değil kemik üzerine gelecek şekilde uygulanmaktadır. Gözaltı dolgusu içerisinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle işlem sonrasında ağrı yapmaz. Yine de iğnelerin bazı kişilerde şişme ve morarma yapması sebebiyle göz altı dolgusu kanül ile birlikte verilebilir. Kullanılan kanülün ucu künt olduğundan dolayı uygulanan bölgede morarma veya şişme beklenmez. Uygulama 15-20 dakika kadar sürmektedir ve lokal anestezi ile yapılır. Gözaltı ışık dolgusu kolay ve pratik bir işlem olduğundan dolayı kişi işlem sonrası günlük sosyal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.

Işık dolgusunun kaç seans yapılması gerekir?

Çoğu zaman tek seans yeterli olur, hastaların küçük bir kısmında bir ay sonrasında rötuş gerekebilir. Ancak uygulanacak hyaluronik asit miktarı kişiye göre değişir.Yapılacak işlemde acele edilmemeli, işlem 2-3 uygulamaya bölünerek güvenle ve sonuçlarını görerek yapılmalıdır. ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkmakla birlikte en iyi sonuç 1 ayda ortaya çıkar.

Işık dolgusunun kalıcılık süresi nedir?

Hastadan hastaya değişmekle birlikte ışık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 12-18 aydır. Bu süre sonunda istenirse tekrarlanabilir. Tekrar uygulamalarda kalıcılık süresi artacaktır.

Gözaltı dolgu uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

İşlemden sonra buz uygulaması yapılır. İlk bir kaç gün sıcak banyo, sauna, hamam, aşırı fiziksel aktivite vb. kaçınılmalıdır. Kişi sosyal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.