Fractora Cilt Tedavisi Nedir?

Fractora™ Fraksiyonel Cilt Tedavisi…

Fractora™ Nedir?

Fractora, kırışıkları azaltmak, yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmak için cildi tekrar yapılandıran fraksiyonel cilt gençleştirme ve yenilenme tedavisidir. Fractora daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlar.

Hangi bölgelerde tedavi için uygundur?

Fractora cilt yenilenmesinin gerçekleşebileceği yerlerde kullanılır. En yaygın kullanım alanları, alt göz kapağı, üst göz kapağı, mimik çizgileri, alın, yanaklar, ağız çevresi ve boyun. Kırışıklık, renk eşitsizliği ya da akne skarı bulunan yüz ve vücut bölgeleri uygulama için uygundur.

Kaç seans gereklidir?

Fractora tedavi rejiminize bağlı olarak , seans sayısı 2-6 seans arası değişmektedir.

Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar?

Önemli değişiklikler anında görülebilir fakat en iyi fark tedaviden iki hafta sonra ortaya çıkar. Ciltteki ilerlemeler üç aya kadar sürmektedir.

Fraksiyonel Enerji Faydaları nelerdir?

Fractora’nın sahip olduğu fraksiyonel RF enerjisi, kırışıklıkları azaltmada bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Minimal şekilde invazivdir, cildi yenilemek ve yapılandırmak için mikro iğne matrisi kullanarak mükemmel sonuçlar ortaya çıkarılır.Aktif akne tedavisinde oldukça etkili bir sistemdir.

RF Enerji Faydaları nelerdir?

RF enerjisi, kontrollü bir şekilde cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajenleri harekete geçirir. Fractora tedavisi cilt yapısının ve dokusunu iyileştererek, daha parlak ve genç bir görünüme kavuşturur.

Diğer sistemler ile kombine edilebilir mi?

Evet, Fractora farklı tedaviler ile aynı seans da kombine edilebilir, ya da bir kaç gün sonra yapılabilir. Fractora ile daha iyi sonuçla elde edebilmek ve tüm yüzde sonuç alabilmek için, ek olarak enerji tedavileri ya da enjekteler ile kombinasyon yapılabilir.

Ne zaman makyaj yapılabilir?

Hasta uygulamadan 1-2 gün sonra  makyaj yapılabilir. Hastalar da 1 hafta süren ve uygulamadan birkaç gün sonra ortaya çıkan, tedavi parametrelerine bağlı olarak mikro lezyonlar ve  hafif kızarıklık meydana gelebilir

Tedavi sonrası prosedürler nelerdir?

Hastalar tedavi bölgesini nemlendirmeli ve güneş ile direkt temastan kaçınmalıdır. Ayrıca, hastaların her gün geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanması tavsiye edilmektedir. Güneş koruması cilt kırışıklıkları ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Uygulama Süresi

30-45 dk

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.