Dolgun ve diri dudaklar yüzümüzdeki gençlik ve sağlık ifadesini güçlendirdiği gibi çekiciliğin ve güzelliğin olmazsa olmazlarından biridir. Güzel ve alımlı gözükmenin bir çok yolu olsa da, bunlardan bir tanesi ve belkide en önemlilerinden birisi dolgun dudaklara sahip olmaktır. Günümüzde dudak dolguları ile sağlıklı, dolgun, canlı, alımlı görünen dudaklara zahmetsizce sahip olmak mümkün.

Dolgu uygulaması nedir?

Dudak dolgusu, kısa süren küçük bir enjeksiyon gerektiren, ihtiyaca göre hacimlendirici, şekillendirici, ayrıca ağız çevresindeki çizgileri ve kırışıklıkları da giderebilen, asimetriyi düzelten bir dolgu uygulama yöntemidir. Günümüzde yaygın olarak vücudumuzda doğal olarak bulunan Hyaluronik Asit bazlı dolgu uygulamaları tercih edilmektedir.

Dolgu uygulaması ne kadar sürer?

Dudak, lokal anestezik kremle uygulamadan yaklaşık 30 dk önce uyuşturulur. Bunun akabinde çok ince iğneler ile 15-20 dk süren bir uygulama yapılır.

Dolgunun etkisi ne kadar sürer?

Dudak hacimlendirme ve şekillendirmede kullanılan dermal dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir. Bu dolgular vücut tarafından zamanla emilir. Kişinin yaşam tarzı ve fiziksel yapısı, dış koşullar dudak dolgusunun süresini belirler. Bu süre seçilen dolgu maddesinin kalitesi ve üretim teknolojisine göre 12-15 aya kadar uzayabilmektedir.

Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki söz konusu mu?

Dermal dolgular, işlem uygulanan bireylerin fizyolojik farklılıklarına göre hafif şişlik, kızarıklık veya morarma gibi etkiler yaratsa da enjekte edilen jel, zaten vücutta cilt altında bulunan hyalüronik asidi içerdiği için herhangi bir risk teşkil etmez. Uygulama sonrası belirtiler sadece birkaç gün sürer ve sonrasında herhangi bir rahatsızlık oluşmaz. Yeni teknolojisi ile geliştirilmiş ürünler sayesinde de şişkinlik, morarma ve ödem gibi yan etkiler minimuma inmektedir.

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.