Dermapen İle Cilt Gençleştirme Nedir? 

Dermapen ile Cilt Gençleştirme, kişinin vücudunun doğal süreçleri olan kolajen ve elastin sentezi mekanizmalarını tetikleyen ve bu sayede cildin genel olarak yeniden yapılandırılmasını sağlayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması, cilt dokusunun ameliyat, yani cerrahi girişim gerekmeksizin genç, dinç, parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasını amaçlamaktadır.

Dermapen İle Cilt Gençleştirme Teknolojisi Nasıl Çalışır? 

Dermapen ile Cilt Gençleştirme teknolojisinin temel çalışma mantığı, cilt üzerinde mikro düzeyde, gözle görülmeyen binlerce ufak berelenmeler oluşturmaktır. Kasıtlı berelenmeler(mikrokanallar)yoluyla vücudun onarıcı mekanizmalarının devreye girmesi tetiklenmekte, deri tarafından yara varmış gibi algı yaratarak, problemli cilt alanlarının yeniden yapılanması sağlanmaktadır. Yöntem vücudun iyileştirici hücrelerini belirli bölgelere fazlasıyla çekmektedir. Uygulama cilt yenileme ve gençleştirme amacıyla tek başına gerçekleştirilebilmekle beraber, hyalüronik asit, vitamin ve PRP uygulamaları ile birlikte gerçekleştirildiğinde istenilen etki kuvvetlenir. Mikrokanallarla verilen medikal içeriklerin emilimi hızlı ve çok olur.

Dermapen İle Cilt Gençleştirme Uygulaması Nasıl Yapılır? 

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması olması durumunda, ilk aşamada uygulamanın yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan hazır hale getirilmektedir. Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanır. Uygulama alanının niteliklerine uygun şekilde 0.5 – 2.5 mm arasında değişen mikroiğnelerin ölçüsü hekim tarafından belirlenir. İşlem sonrasında şişlik ve morluk oluşumunu önlemek amacıyla bölgeye hafifçe buz uygulaması veya rahatlatıcı serum yapılmaktadır. 45 dakika – 1 saat içerisinde tamamlanan işlem sonrasında kişi sosyal hayatına devam edebilmektedir. Hassas ciltlerde ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Uygulama sonrası bölgeye uygulanması gereken bakım teknikleri ve güneşten koruma yöntemleri uzman doktor tarafından hastaya tarif edilmektedir.

Kaç Seans Yeterli Olmakta?

Uygulamanın kaç tekrar gerektireceği hastanın özelliklerine ve tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte ancak 2 – 3 hafta arayla ortalama 4 – 6 seans uygulama yapılması önerilir.

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.