Günümüzde neşterden, ameliyattan korkan kişileri kırışıklıklarından ve düşük göz kapaklarından soft surgery olarak da bilinen Bioplazma-Plazma Enerjisi ile kurtarmak artık mümkün.

Tüm ciltte olduğu gibi göz kapaklarındaki sarkma da kişiyi olduğundan yaşlı ve olgun gösterererek estetik bazı kaygıları beraberinde getirir. Üst veya alt göz kapağında kırışıklık, katlantı, çizgilenme ve sarkmalar plazma enerjisi ile amaliyatsız bir şekilde rahatça tedavi edilebilmektedir.

Bu işlemde plasma enerjisi ile epidermis yani cildin en üst kendini yenileyebilen tabakası nokta nokta buharlaştırılır. Buharlaştırılan cildin yanında sağlam kalan cilt yapılan işleme kasılarak cevap verir ve göz kapağındaki sarkma da anında düzelme görülür.

Uygulama nasıl yapılır?
Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvıyla temizlenir.
Lokal anestezik krem sürülür, 20 dk. beklenir ve işlem uygulanır.

Uygulama ne kadar sürer?
Tedavi edilecek bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ila 30 dakika sürer.

Ağrı-acı var mı?
Uygulama sırasında çok hafif bir sızı hissi olabilmekte, ancak genellikle acısız bir işlemdir.

Uygulama sonrası ne yapmalı?
Uygulama sonrası özellikle açıkta kalan bölgelere, içerisinde güneş koruma faktörü de olan sıvı bir fondöten veya BB krem tabaka halinde sürülmeli ve her yıkama sonrası işlem tekrarlanmalıdır. Pansuman gerekmez. 5 ila 7 günde tamamen iyileşir, bir ay sonra gerekirse rütuş yapılır.

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.