Alın Dolgu Uygulaması

Alın dolgusu uygulamaları tedavi hedefine göre 2 çeşittir. Birincisi mimik çizgilerinin hedeflendiği nispeten daha yüzeyel uygulama, diğer uygulama ise alın şekillendirme ve yan profilden daha yuvarlak bir görünüm elde etmektir.

Alın çizgileri avuç içi çizgilerine benzer biçimde, alındaki çizgiler de aslında kaderimiz gibidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte bu çizgiler artış gösterme eğilimine girerler. Kaşların yukarı kaldırılması esnasında alın çizgileri belirgin olur. Cilt kalınlığı alın çizgilerinin görünür olmasında önemlidir. Ancak cilt kuruluğu yaşayan ya da cildi kuru olan bazı kişilerin kaşlarını yukarı kaldırmasa bile, alın çizgileri belirginlik kazanmış olabilir.

Her zaman için alın çizgilerine dolgu uygulanmasına gerek yoktur. Örneğin yüzünüz hareketsizken ya da istirahat halindeyken yani mimik yapmıyorken belirgin olmayan çizgilere ve karışıklıklara dolgu uygulanmaz.

Dolgu İle Alın Şekillendirme

Alın bölgesinde arzulanan görüntü yan profilden yuvarlak bir görünüm elde edilmesidir. Kaş kabarıntısını belirgin olduğu kişilerin alın bölgesinde tümsek bir görüntü oluşur.

Şekillendirme amaçlı alın dolgusunda genellikle kanül adı verilen, dokuya zarar vermeyen künt uçlu aparatlar kullanılmaktadır. Dokuların arasında kayarak ilerleyen bu aparat ile güvenli uygulama yapılabilmektedir. Alında birkaç noktadan giriş yapılarak şekillendirme yapılır. İşlem ortalama 10-12 ay kadar kalıcıdır.

Whatsapp
Whatsapp
Whatsapp hattımıza bağlanıp uzmanımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.